Tysiąc jesieni Jacoba de Zoeta – weekendowy konkurs

Mamy dla Was szybki konkurs weekendowy, do wygrania 3 egzemplarze książki Davida Mitchella (autora Atlasu Chmur) Tysiąc jesieni Jacona de Zoeta!

Wyobraź sobie imperium, które na półtora wieku odcięło się od świata. Nikt nie może go opuścić, obcokrajowcy nie są wpuszczani, ich religii zakazano, a ich poglądy są traktowane głęboko nieufnie. Mimo to nadal istnieje wąskie okno do wnętrza tego kraju-twierdzy: sztuczna, ogrodzona murem wyspa, połączona z portem na stałym lądzie i obsadzona jedynie garstką kupców z Europy. Jednak zamknięta Brama Lądowa nie może zapobiec spotkaniom umysłów – ani serc.

Tym narodem była Japonia, portem Nagasaki, a wyspą Dejima, dokąd zabiera nas panoramiczna powieść Davida Mitchella. Dla holenderskiego urzędnika Jacoba de Zoeta rok 1799 to początek mrocznej opowieści o obłudzie, miłości, winie, wierze i morderstwie – podczas gdy ani on, ani jego poróżnieni krajanie nie wiedzą nawet, że na świecie zmienia się układ sił…

Zadanie jest proste i dla fanów kultury Japońskiej.

Należy polubić profil szkoły Kotonoha w której można nauczyć się języka Japońskiego, oraz odpowiedzieć na dwa pytania. Maile wysyłajcie na czytam.kupuje@gmail.com w tytule wpisując Japonia. Konkurs potrwa do poniedziałku do 10:00.

Profil szkoły Kotonoha

Pytanie: Jakie imię nosi obecny Cesarz Japonii?

Jaki ustrój polityczny panuje w Japonii?

 

Maile wysyłajcie na  czytam.kupuje@gmail.com w tytule wpisując Japonia. Konkurs potrwa do poniedziałku do 10:00.

KSIĄŻKĘ WYGRYWAJĄ 3 OSOBY!

 Gratulacje dla:

Anny Sz.

Tomasz B.

Piotr C.