Wygraj książkę Najsłynniejsze bękarty w historii

Wraz z wydawnictwem Bellona przygotowaliśmy dla Was konkurs, w którym do wygrania są trzy egzemplarze książki „Najsłynniejsze bękarty w historii” autorstwa Juré Fiorillo.

Autor przedstawił życie i dokonania kilkunastu osób, które wsławiły się w dziejach polityki, wojskowości, kultury czy odkryć geograficznych. Ale poza niewątpliwą sławą bohaterów tych krótkich biografii łączyła jeszcze jedna dodatkowa cecha – byli dziećmi z nieślubnych związków. W czasach, gdy dorastali oraz pięli się po szczeblach kariery, nawet jeszcze w pierwszych dekadach XX wieku, była to ułomność społeczna, skazująca na towarzyski ostracyzm.

Dopiero rewolucje obyczajowe drugiej połowy minionego stulecia zdjęły z bękartów piętno społecznego odrzucenia. Wśród bohaterów książki znalazły się osoby powszechnie znane, jak na przykład malarz, architekt, filozof, wynalazca i zarazem badacz ludzkiej i zwierzęcej anatomii – wielki człowiek Renesansu: Leonardo da Vinci.


Aby wystartować w konkursie, musicie być fanami Czytam – Kupuję na Facebooku oraz drogą mailową nadesłać poprawne odpowiedzi na pytania i mieć trochę szczęścia w losowaniu.

Pytania:

1. Jak nazywali się rodzice Leonarda da Vinci?
2. Zespół KAT nagrał płytę, której tytuł kojarzy się z dzieckiem z nieprawego łoża. Jaki to tytuł?
3. Słowo „bękart” oznacza nie tylko pozamałżeńskie dziecko; to słowo ma też znaczenie związane z procesem powstawania książki… Co dokładnie oznacza taki bękart?

Na odpowiedzi czekamy do 30 czerwca pod adresem czytam.kupuje@gmail.com – w temacie maila wpisujcie Bękarty.

Książkę wydało Wydawnictwo Bellona, książka do nabycia na stronie księgarni wydawnictwa.

Aktualizacja! książka wędruje do:

Dominik Kleszko, 

Izabela Szymańska

Agata Jaszczuk

Gratulujemy!