Wygraj książkę fantastyczną Drzwi o trzech zamkach

Wraz z wydawnictwem Bellona przygotowaliśmy dla Was konkurs, w którym do wygrania są trzy egzemplarze „Drzwi o trzech zamkach” .

Czternastoletni Niko jest zwyczajnym nastolatkiem, na pozór niewyróżniającym się niczym na tle swoich rówieśników. Jest klasowym wyrzutkiem, gdyż jest obiektem kpin ze strony silniejszych kolegów. Jednak przede wszystkim jest strasznie ciekawski i zadaje dużo zbędnych pytań. odkrywa stary, opuszczony dom, którego nigdy wcześniej tam nie widział. Pchany przez ciekawość, wchodzi do środka przez tytułowe drzwi o trzech zamkach i trafia do świata kwantowego. W świecie tym dzieją się zadziwiające rzeczy. Nico, który przez przypadek zagłębia się w tę przygodę, ma za zadanie przywrócić równowagę pomiędzy swoim światem a światem kwantowym, który właśnie odkrył.

 

Aby wystartować w konkursie, musicie być fanami Czytam Kupuję na Facebooku oraz drogą mailową nadesłać poprawne odpowiedzi na pytania i mieć trochę szczęścia w losowaniu.

Pytania:

1. Kto jest uważany za twórcę mechaniki kwantowej?
2. Z jakiego języka została przełożona powieść „Drzwi o trzech zamkach”?

Na odpowiedzi czekamy do 20 sierpnia pod adresem czytam.kupuje@gmail.com – w temacie maila wpisujcie Drzwi o trzech zamkach.


Aktualizacja – książki wędrują do: Aleksandry Żok, Jakuba Stępińskiego, Marii Woźnicy.