Złodziej wrót – nowa powieść Orsona Scotta Carda

Z okazji premiery Złodzieja Wrót mamy dla Was do wygrania 5 zestawów Zaginione wrota – Złodziej wrót.

„Złodziej Wrót” to druga, po „Zaginionych Wrotach”, część nowej serii młodzieżowej autora kultowej „Gry Endera”.

Orson Scott Card przedstawia niezwykłą współczesną baśń o klanie magów, przebywających na wygnaniu w naszym świecie, którzy żyją w stanie rozejmu z innymi klanami, do czasu gdy narodziny Danny’ego Northa rozniecają na nowo płomień wojny. Danny North jest magiem wrót, pierwszym od tysiąca lat, i może pootwierać zamki, które bronią dostępu do ich wspólnej ojczyzny, świata Westil.

To, że Danny North jest najpotężniejszym magiem na Ziemi i Westilu, wcale nie ułatwia mu życia w szkole średniej. Spontanicznie czynione przez niego cuda tylko utrudniają ukrywanie się przed Rodzinami, które chcą albo nim zawładnąć, albo go zabić. Danny wie, że gotowe są wykorzystać przeciwko niemu jego przyjaciół. I zaczyna podejrzewać, że popełnił wielki błąd, posługując się zniewoloną mocą dawno nieżyjących magów do stworzenia Wielkich Wrót.

Tymczasem na Westilu zwyciężony Złodziej Wrót zachował tylko nieliczne swoje wrota. Obawia się, że brak doświadczenia Danny’ego, jego niewiedza o wielkiej wojnie sprzed stuleci, otworzy wielkiemu wrogowi przejście między światami. Nie brak mu też kłopotów w jego własnym świecie – mściwa królowa, walka o sukcesję, odtrącona kochanka króla.
Musi pokazać Danny’emu, dlaczego zamknął Wielkie Wrota. Musi uzmysłowić mu zagrożenie ze strony magów Bela, zanim będzie za późno…

 

Aby wystartować w konkursie, musicie być fanami profilu wydawnictwa Prószyński na facebooku oraz Kawerna.

Musicie wysłać maila na nasz adres w tytule wpisujac Złodziej Wrót w którym będzie adres ewentualnej wysyłki wraz z numerem telefonu (dla kuriera) oraz odpowiedź na pytania:

Do jakich gier Orson Scott Card współtworzył scenariusze?

Jaką nagrodę otrzymał Card za Grę Endera?

 

5 osób zostanie nagrodzonych pakietem książek.

Konkurs potrwa do 7 kwietnia
Odpowiedzi wysyłajcie na czytam.kupuje@gmail.com w tytule wpisując Złodziej Wrót

Wyniki zostają opublikowane w ciągu 2 tygodni od zakończenia konkursu.

 

Gratulujemy! Zwycięzcy zostali poinformowani drogą mailową!

Gratulacje dla Anny M. Katarzyny Rz. Ewy J. Przemysława S. Kamila N.