Wygraj książkę Stephena Hawkinga!

Zapraszamy do konkursu z wydawnictwem W.A.B.! do wygrania „Stephen Hawking – Moja krótka historia”

Autor Krótkiej historii czasu w najprywatniejszej książce o sobie.

Wielowątkowa, momentami wręcz zabawna historia życia jednego z około dwustu tysięcy dzieci, które urodziły się dokładnie w trzysetną rocznicę śmierci najwybitniejszego astronoma – Galileusza.

Za sprawą rodziny nauki ścisłe towarzyszyły Stephenowi Hawkingowi od najmłodszych lat. Koledzy z klasy, doceniając jego potencjał oraz niezwykłą inteligencję, już za młodu okrzyknęli go Einsteinem. Szkolne sukcesy w matematyce i fizyce w późniejszym okresie zaowocowały prestiżowymi studiami w Oksfordzie i Cambridge oraz działalnością naukową związaną z tematyką kosmologiczną. Krótko po 21. urodzinach znienacka pojawiają się pierwsze omdlenia i upadki. Długotrwałe badania, kolejne diagnozy, w końcu wyrok: rzadka, poważna, być może śmiertelna choroba.

Hawking zabiera czytelników w niezwykłą, bardzo osobistą podróż w czasie. Zwięźle, dowcipnie i szczerze opowiada o swym życiu, ilustrując narrację niepublikowanymi wcześniej zdjęciami z prywatnych zbiorów. Odsłania nieznane dotąd kulisy pracy naukowej, przedstawia kilkudziesięcioletnie zmagania z chorobą i szczegóły z burzliwego życia rodzinnego.

 

Aby wystartować w konkursie, musicie być fanami wydawnictwa W.A.B. na facebooku oraz Czytam Kupuję.

Musicie wysłać maila na nasz adres w tytule wpisujac Stephen Hawking, w mailu musi się znaleźć adres ewentualnej wysyłki oraz odpowiedź na pytania:

Ile lat życia dawano Hawkingowi kiedy zdiagnozowano jego chorobę?

Jaka to choroba?

Dziesięć osób zostanie nagrodzonych książką Stephen Hawking – Moja krótka historia

Konkurs potrwa do 31 marca.

 
Odpowiedzi wysyłajcie na czytam.kupuje@gmail.com w tytule wpisując Stephen Hawking – Moja krótka historia

HawkingMojaKrotkaHistoria1

Wyniki zostają opublikowane w ciągu 2 tygodni od zakończenia konkursu.

 

ZWYCIĘZCY ZOSTALI POINFORMOWANI DROGĄ MAILOWĄ! Prosimy o sprawdzenie skrzynek pocztowych.