Wygraj album Tajemnice wszechświata.

Z okazji dnia dziecka wraz z wydawnictwem Bellona przygotowaliśmy dla Was wyjątkowy konkurs, w którym do wygrania są DWA bogato ilustrowane albumyTajemnic wszechświata. Najnowsze odkrycia”, autorstwa Gilesa Sparrowa.

Kosmiczny teleskop Hubble’a to ikona nowoczesnej nauki – cud technologii, który zafascynował miliony ludzi dzięki przepięknym obrazom i intrygującym odkryciom w otaczającym nas Wszechświecie.

W ciągu dwudziestu lat pracy teleskop ten zrewolucjonizował astronomię, odsłaniając nieznane dotąd sekrety planet, gwiazd i galaktyk. Niniejsza książka powstała dla upamiętnienia niezwykłej kariery teleskopu Hubble’a, począwszy od długiej fazy prac rozwojowych poprzez trudności związane z jego uruchomieniem, aż po heroiczne wysiłki astronautów NASA, dokonujących napraw i renowacji teleskopu w przestrzeni kosmicznej, i przełomowe odkrycia naukowe oraz zapierające dech w piersiach obrazy.

 

Aby wystartować w konkursie, musicie być fanami wydawnictwa Bellona na facebooku oraz drogą mailową nadesłać odpowiedź na pytanie. Dwie najciekawsze naszym zdaniem odpowiedzi nagrodzimy albumem.

Pytanie

Jest bezchmurna noc, masz niepowtarzalną okazję spojrzeć w niebo przez dużej mocy teleskop. Co byś chciał zobaczyć, jakie tajemnice wszechświata taki teleskop miałby odkryć?

Na odpowiedzi czekamy do 7 czerwca pod adresem czytam.kupuje@gmail.com – w temacie maila wpisujcie Kosmos.

Nagrodę otrzymują Sylwia Dudzicz oraz Maciej Pęksa.
Gratulujemy!:)