Wygraj Zabójczy Księżyc

Wraz z wydawnictwem AKURAT zapraszamy do udziału w konkursie, do wygrania jest PIĘĆ egzemplarzy książki Zabójczy Księżyc autorstwa N.K. Jemisin.

W pustynnym mieście-państwie Gujaareh rządzi spokój. Na tych prastarych ulicach nie dochodzi do przestępstw, nie ma tu miejsca na przemoc. Porządku pilnują kapłani bogini snu, zwani zbieraczami. Zbierają oni sny obywateli, leczą chorych i rannych, prowadzą śniących w życie wieczne, nie zważając na to, czy śniący się na to zgadzają. Gdy Ehiru – najsławniejszy z miejskich zbieraczy – otrzymuje zlecenie pobrania snów kobiety, przysłanej do Gujaarehu z misją dyplomatyczną, niespodziewanie dla samego siebie zostaje wciągnięty w spisek, który może doprowadzić całe śniące miasto do wojny.

Inspiracją dla świata wykreowanego w „Zabójczym księżycu” są starożytne imperia, które od zawsze urzekały N.K. Jemisin – „fascynowała mnie egipska magia, która płynnie łączy religię i sztuki medyczne” – tłumaczy autorka w jednym z wywiadów. 

Powieści N.K. Jemisin należą do najciekawszych odkryć gatunku fantasy ostatnich lat.

Jej książki nominowane były do wszystkich najbardziej prestiżowych nagród fantasy, m.in.: nagrody Hugo, Nebula oraz World Fantasy Award.
„Zabójczy księżyc” to pierwsza cześć dwutomowego cyklu, który spotkał się z entuzjastycznym przyjęciem zarówno krytyków, jak i czytelników. Jedni i drudzy zgodnie potwierdzają, że pisarstwo Jemisin ożywiło dość skostniały już gatunek fantasy.

Drugi tom dylogii „Sen o krwi, Mroczne słońce”, ukaże się w kwietniu 2014 roku.

 

Aby wystartować w konkursie, musicie być fanami profilu wydawnictwa AKURAT facebooku oraz oczywiście Czytam Kupuję.

Musicie wysłać maila na nasz adres w tytule wpisujac Zabójczy Księżyc w którym będzie adres ewentualnej wysyłki wraz z numerem telefonu (dla kuriera) oraz odpowiedź na jedno pytanie:

W którym roku debiutancka powieść N.K. Jemisin była nominowana do nagrody Hugo?

Pięć osób zostanie nagrodzonych
Konkurs potrwa do 7 lutego.

Odpowiedzi wysyłajcie na czytam.kupuje@gmail.com w tytule wpisując Zabójczy Księżyc

Gratulacje dla:

Anny K

Malwina K

Dorota G

Iza B

Krzysztof M