Wygraj Łowcę Kości

Wraz z wydawnictwem MAG przygotowaliśmy dla Was konkurs z okazji Dnia Matki, w którym do wygrania są trzy egzemplarze ksiażki Łowca Kości (wyd2) Steven Erikson.

Oto kolejny rozdział wspaniałej „Malazańskiej Księgi Poległych” Stevena Eriksona, epickiej opowieści, która z pewnością zdobędzie miejsce wśród klasyki fantasy.

Bunt w Siedmiu Miastach zmiażdżono. Sha’ik nie żyje.  Pozostał tylko jeden oddział, otoczony w mieście Y’Ghatan. Dowodzi nim fanatyk, Leoman od Cepów. Perspektywa oblegania tej starożytnej fortecy niepokoi żołnierzy Czternastej Armii, albowiem tu właśnie zginął największy bohater Imperium, Dassem Ultor, i tu przelano morze malazańskiej krwi. Owo złowrogie miasto cuchnie śmiercią.

Tymczasem jednak wykonano już pierwsze ruchy w konflikcie na znacznie większą skalę. Okaleczonemu Bogu przyznano miejsce w panteonie. Nastąpił w nim rozłam i każdy bóg musi się opowiedzieć po jednej ze stron. Bez względu na to, którą wybiorą, zasady się nieodwołalnie zmieniły i pierwsza krew zostanie przelana w świecie śmiertelników.

 

Świat ten zawiera rzesze postaci, znajomych i nowych, takich jak Heboric Widmoworęki; opętana ongiś przez boga Apsalar; Nożownik, dawniej złodziej, a obecnie zabójca; potężny wojownik Karsa Orlong oraz dwaj wędrowcy, Icarium i Mappo, którzy pragną jedynie sami kształtować swój los. Gdyby tylko bogowie zechcieli zostawić ich w spokoju.  Jednakże noże wysunięto już z pochew i bogowie nie zamierzają okazywać łaski. Nadchodzi wojna, wojna na niebie. Jej stawką będzie przetrwanie…

Aby wystartować w konkursie, musicie być fanami Czytam – Kupuję oraz Wydawnictwa MAG na Facebooku oraz drogą mailową nadesłać poprawne odpowiedzi na pytania i mieć trochę szczęścia w losowaniu.

Pytania:

1) Kim z wykształcenia jest Steven Erikson?

2) Jaki tytuł nosi debiut Stevena Eriksona?

3) Do jakiej nagrody był nominowany w 1999 roku?

 

Konkurs potrwa do 23 lipca do godziny 10:00

Odpowiedzi wysyłajcie na czytam.kupuje@gmail.com w tytule wpisujac Łowca Kości.

 

Gratulacje dla

Pawła B.

Anety S.

Katarzyny P.