Wygraj Dzieje tortur od starozytności do dziś

Dla posiadaczy stalowych nerwów proponujemy konkurs w którym do wygrania ksiazka Dzieje tortur od starozytności do dziś.

Tortury to mroczna i upiorna, lecz zarazem nieodłączna, część naszej cywilizacji. Stosowano je oficjalnie, jako część procedury prawnej, oraz potajemnie, od najdawniejszej starożytności. Również obecnie, choć oficjalnie wszystkie rządy temu zaprzeczają, ludzie są torturowani: w imię prawa, religii oraz ideologii. Nieustannie udoskonala się też środki i metody służące zadawaniu męczarni: pieczenie ludzi żywcem w spiżowym byku przez siepaczy starożytnego tyrana Falarisa i stosy Inkwizycji zastąpiły sterowane komputerem elektrody wytwarzające impulsy elektryczne wywołujące ból nie do zniesienia. Książka zawiera przegląd technik i narzędzi tortur od najwcześniejszych, znanych nam z historycznych przekazów do stosowanych przez Amerykanów w więzieniu Abu Ghraib. Pogrupowano je w kilkanaście głównych kategorii. Uzupełnieniem tych informacji jest 110 przerażających rycin i fotografii.

 

Aby wystartować w konkursie musicie być fanami wydawnictwa BELLONA na Facebooku oraz drogą mailową nadesłać poprawne odpowiedzi na pytania i mieć trochę szczęścia w losowaniu.

Pytania:

1) Czym jest tortura?

2) Kim byli Inkwizytorzy?

 

Konkurs potrwa do 19 czerwca do godziny 9:00

Odpowiedzi wysyłajcie na czytam.kupuje@gmail.com w tytule wpisujac Tortury

Gratulacje dla Paweł Ż.

Dominika G.

Katarzyny K.