Wygraj Światło i cień. Jimmy Page w rozmowach

 

Wraz z Bukowym Lasem przygotowaliśmy dla Was konkurs, w którym do wygrania są Trzy egzemplarze książki Światło i cień. Jimmy Page w rozmowach.

Światło i cień to opowieść o całej karierze Page’a, poczynając od lat najwcześniejszych, gdy wybijał się na pozycję czołowego angielskiego gitarzysty sesyjnego, który współpracował z artystami tej miary, co: Tom Jones, Shirley Bassey, Burt Bacharach, Eric Clapton oraz zespoły Kinks i The Who. Jimmy Page szczerze i bezpośrednio zwierza się z dekadenckich, a zarazem niezwykle twórczych lat grania w Led Zeppelin, z bardzo energetycznych relacji łączących go z innymi członkami zespołu – Robertem Plantem, Johnem Bonhamem i Johnem Paulem Jonesem – a także przedsięwzięć, którym się później oddawał.

 Oprócz wiwisekcji najważniejszych utworów Led Zeppelin, w tym Stairway to Heaven, Whole Lotta Love i Kashmir, artysta odnosi się też do rewelacyjnych tras koncertowych. Opowiada o fascynacji okultyzmem, o spotkaniu z Elvisem Presleyem, a nade wszystko o powstawaniu rockowego arcydzieła, za jakie uznano album Led Zeppelin IV, ujawniając jego kulisy.  

Oprócz wiwisekcji najważniejszych utworów Led Zeppelin, w tym Stairway to Heaven, Whole Lotta Love i Kashmir, artysta odnosi się też do rewelacyjnych tras koncertowych. Opowiada o fascynacji okultyzmem, o spotkaniu z Elvisem Presleyem, a nade wszystko o powstawaniu rockowego arcydzieła, za jakie uznano album Led Zeppelin IV, ujawniając jego kulisy. Uzupełnieniem są perełki w postaci m.in. rozmów Jimmy’ego Page’a z innymi mistrzami gitary, w tym Jeffem Beckiem oraz Jackiem White’em.

Aby wystartować w konkursie, musicie być fanami Czytam – Kupuję oraz Bukowego Lasu na Facebooku oraz drogą mailową nadesłać poprawne odpowiedzi na pytania i mieć trochę szczęścia w losowaniu.

 

Pytania:

1. W którym roku został wydany utwór Stairway to Heaven?

2. Gdzie urodził się Jimmy Page?

 

Na odpowiedzi czekamy do 2 stycznia pod adresem czytam.kupuje@gmail.com – w temacie maila wpisujcie Jimmy Page.

 

 Egzemplarze wędruja do:

Justyny Gułaj, Anny Żebrowskiej, Elżbiety Świtulskiej. 

Gratulujemy!