Wygraj Wypalanie traw autorstwa Wojciecha Jagielskiego

Wraz z wydawnictwem ZNAK przygotowaliśmy dla Was konkurs, w którym do wygrania są trzy egzemplarze „Wypalanie traw” autorstwa Wojciecha Jagielskiego.

Mistrzowska opowieść, która na długo pozostaje w pamięci

W zmasakrowanej twarzy białego farmera nie sposób rozpoznać budzącego paniczny strach Eugène’a Terre’Blanche’a. Czarnoskórzy zabójcy nie próbują uciekać. Sami dzwonią na policję. Wymierzyli tylko sprawiedliwość.

Koniec obłędnego systemu rasowej segregacji. Biali oddali władzę czarnoskórej większości. Ale nie w rodzinnym miasteczku zapatrzonego w Hitlera Terre’blanche’a. Samozwańczego generała nie obowiązują rządowe umowy podpisane przez zdrajców. W Ventersdorp wszystko ma pozostać zgodnie z boskim planem. Osobno biali Burowie, osobno czarni, osobno potomkowie Anglików.

Zmysł obserwacji i mistrzostwo pióra Wojciecha Jagielskiego zamienia tu i teraz mieszkańców południowoafrykańskiego miasteczka w uniwersalną opowieść o rozczarowaniu, jakie niesie z sobą każda wielka społeczna rewolucja.

 

Aby wystartować w konkursie, musicie być fanami Czytam – Kupuję na Facebooku oraz drogą mailową nadesłać poprawne odpowiedzi na pytania i mieć trochę szczęścia w losowaniu.

Pytania:

1. Jaką książką debiutował w 1994 roku Wojciech Jagielski?
2. Absolwentem którego uniwersytetu jest autor?
3. Ile lat Jagielski był reporterem „Gazety Wyborczej”?

Na odpowiedzi czekamy do 20 czerwca pod adresem czytam.kupuje@gmail.com – w temacie maila wpisujcie Wypalanie traw.

Aktualizacja! książki wędrują do:

Emila Kejna, Krzysztof Gawryś, Maria Guga.

Gratulujemy!