Wygraj książkę Legenda. Rebeliant autorstwa Marie Lu

Wraz z wydawnictwem Zielona Sowa zapraszamy do udziały w konkursie. Do wygrania książka Marie Lu „Legenda. Rebeliant”

Prawda stanie się Legendą

Mroczna przyszłość, w której nic nie jest takie, jak się wydaje.

Dwa odmienne światy, i dwoje młodych bohaterów, którzy stają w walce przeciwko sobie.

Piętnastoletnia June – geniusz militarny kontra jej rówieśnik Day – nieuchwytny przestępca.

Ich ścieżki krzyżują się. Rozpoczyna się wyścig na śmierć i życie.

Republika, miejsce niegdyś znane jako zachodnie wybrzeże Stanów Zjednoczonych, jest uwikłana w wieczną wojnę ze swymi sąsiadami, Koloniami.

 

Piętnastoletnia June, urodzona w elitarnej rodzinie w jednej z najbogatszych dzielnic Republiki, jest wojskowym geniuszem. Posłuszna, pełna pasji i oddana ojczyźnie, jest wychowywana na przyszłą gwiazdę najwyższych kręgów Republiki.

Również piętnastoletni Day, urodzony w slumsach sektora Lake, jest najbardziej poszukiwanym przestępcą Republiki, ale kierujące nim motywy wcale nie są tak podłe jak by się mogło wydawać.

Pochodzący z dwóch różnych światów June i Day nie mają powodu, by się spotkać, aż pewnego dnia brat June, Metias, pada ofiarą morderstwa, a Day staje się głównym podejrzanym. Wciągnięty w śmiertelną zabawę w kotka i myszkę, Day ucieka, próbując jednocześnie uratować swą rodzinę, a June desperacko usiłuje pomścić śmierć brata.

Zbieg okoliczności sprawia, iż oboje odkrywają prawdę o wydarzeniach, przez które połączyły się ich losy. Dowiadują się też, że ich ojczyzna gotowa jest sięgnąć po wszelkie dostępne środki, by zataić sekrety.

Oszałamiająca pierwsza powieść Marie Lu, pełna akcji, napięcia i romansu,  bez wątpienia wciągnie i poruszy każdego czytelnika.

 

Aby wystartować w konkursie, musicie być fanami Wydawnictwa Zielona Sowa i Czytam Kupuję na facebooku oraz drogą mailową nadesłać poprawne odpowiedzi na pytania i mieć trochę szczęścia w losowaniu.

 Pytania:

1) Prawa do ekranizacji „Legendy. Rebelianta” (tyt. oryginału „Legend”) zostały zakupione przez CBS Films. Podaj nazwisko przyszłego reżysera filmu „Legend”.  

2) Jaka powieść zainspirowała Marie Lu do napisania Rebelianta?

 

Na odpowiedzi czekamy do 21 listopada pod adresem czytam.kupuje@gmail.com – w temacie maila wpisujcie Legenda 

Aktualizacja, ksiażki wędruja do:

Katarzyna Wawrowska, Elżbieta Tokarz, Jacek Romanowski

Gratulujemy!