Wygraj Dziwną Sprawę Skaczącego Jacka od Fabryki Słów

 

Młodziutka Królowa Wiktoria ginie z ręki zamachowca, a na tronie zasiada Książę Albert. Imperium targają sprzeczne siły. Oto wiek triumfu inżynierii i eugeniki. Ulicami przetaczają się parowe powozy, śmigają dymiące welocypedy, na niebie klekocą rotofotele. Dyszą sztucznie wyhodowane megakonie. Libertyni na przekór represyjnemu prawu, śnią o społeczeństwie zbudowanym na fundamencie piękna, a Hulacy przesuwają dopuszczalne granice ludzkich zachowań dzięki magii, narkotykom i anarchii.

Burton i Swinburne na prośbę z Downing Street 10 podejmują się rozwiązania zagadki upiornego Skaczącego Jacka, szaleńca atakującego młode kobiety. Trop wiedzie ich wprost w cuchnące slumsy East Endu, gdzie okrutne wilkołaki terroryzują londyńską biedotę. Przypadek, czy coś więcej?

A może to wszystko, rzeczywistość w której Charles Darwin zabił Boga, to wynaturzenie? Może Burton i Swinburne są obywatelami świata, który w ogóle nie powinien istnieć

 

 Aby wygrać, trzeba być fanem Czytam – Kupuję na Facebooku oraz poprawnie odpowiedzieć na pytania drogą mailową… a także mieć trochę szczęścia w losowaniu.


Pytania:

1. Kto przetłumaczył na język polski Dziwną sprawę Skaczącego Jacka?

2. Jaki tytuł nosi kontynuacja tej powieści?

 

Konkurs potrwa do 11 września 2012 do godziny 23:59.

Prawidłowe odpowiedzi należy nadsyłać na maila: czytam.kupuje@gmail.com w tytule wpisując Dziwna sprawa skaczącego Jacka


Aktualizacja, książki wędrują do: Justyna Dudkiewicz, Gosia Piasek, Jacek Romanowski

Gratulujemy!