Do wygrania Odtrutka na optymizm od Wydawnictwa MAG

Wraz z wydawnictwem MAG przygotowaliśmy dla Was konkurs (bez okazji :P), w którym do wygrania są trzy egzemplarze ksiażki Odtrutka na optymizm.

Między Polską i mną coś po prostu jest. Mam wydania w siedemnastu językach, nagrody w czterech krajach, a nominacje pewnie w dwa razy tylu. Z jakiegoś powodu jednak to w Polsce jestem najbardziej obecny. To w Polsce zdobyłem pierwszą nieanglojęzyczną nagrodę. MAG był jednym z pierwszych wydawnictw na świecie, które wydało „Ślepowidzenie”. Przez lata robili ze mną wywiady goście z kilkunastu krajów, ale w Polsce mam comiesięczny felieton. Podróżowałem w czapeczce pisarza do Norwegii, Szwecji, Francji, Niemiec i Australii (a także Finlandii i Rosji, zależy kiedy ukazują się te słowa) – lecz tylko w Polsce byłem dwukrotnie w jednym roku.

Doskonale więc pasuje, że to polski wydawca publikuje najobszerniejsze wydanie moich opowiadań w jakimkolwiek języku. Amerykański zbiór to raczej składanka przebojów, hiszpański – minizbiorek pięciu opowiadań. A o kanadyjskim to w ogóle lepiej nie mówić). Natomiast „Odtrutka na optymizm” zawiera wszystkie moje opowiadania, wydane do roku 2011, poza jednym (to się zresztą nie liczy, bo „Nisza” to tak naprawdę początek powieści „Rozgwiazda”).

 

Aby wystartować w konkursie, musicie być fanami Czytam – Kupuję oraz Wydawnictwa MAG na Facebooku oraz drogą mailową nadesłać poprawne odpowiedzi na pytania i mieć trochę szczęścia w losowaniu.

Pytania:

1) Jaki tytuł nosi pierwsza książka Wattsa?

2) Jakiej narodowości jest autor Ślepowidzenia?

3) Za jaką książkę otrzymał nagrodę Hugo?

 

Konkurs potrwa do 5 sierpnia do godziny 10:00

Odpowiedzi wysyłajcie na czytam.kupuje@gmail.com w tytule wpisujac Odtrutka na optymizm.

Gratulacje dla:

Adama K. Kamila M i Piotra S.