Wygraj Królestwa Nashiry. Marzenie Talithy

Wraz z wydawnictwem Zielona Sowa zapraszamy do udziały w konkursie. Do wygrania książka Licii Troisi „Królestwa Nashiry. Marzenie Talithy”

Nashira jest światem, w którym powietrze jest niezwykle rzadkim dobrem. Jego jedynym źródłem są ogromne drzewa, znajdujące się w całym imperium Talarii, a przetrzymuje je tajemniczy kamień. To w cieniu tych gigantycznych drzew toczy się życie ludzi, którym antyczny dogmat zabrania bezpośredniego patrzenia na niebo i jego dwa słońca. Właśnie tak żyła do tej pory Talitha, córka hrabiego Królestwa Lata, dopóki niespodziewana śmierć ukochanej siostry nie zmusiła jej do wstąpienia do klasztoru. Ale Talitha jest wojowniczką i klasztorne życie, wraz z jego wszystkimi intrygami i zakazami, jest nie dla niej. Jej przeznaczeniem jest miecz, dlatego razem z wiernym sobie niewolnikiem Saiphem planują ucieczkę. Dziewczyna jeszcze nie wie, że zakonnice strzegą pewnej tajemnicy: świat zmierza ku zagładzie, a zagrażające mu zło wkrótce przemieni każdą rzecz w ogień. Tylko jeden człowiek, ukrywany i więziony pod zarzutem rozpowszechniania herezji, wie jak można temu zapobiec. W tym wszechświecie, tak wyraźnie podzielonym na niewolników i ludzi wolnych, na wiarę i wątpliwość, na prawdę i zaściankowość, Talitha musi odbyć podróż aż do najzimniejszej krainy Talariii i znaleźć odpowiedź, która może uchronić Nashirę przed unicestwieniem.

 

Aby wystartować w konkursie, musicie być fanami Wydawnictwa Zielona Sowa i Czytam Kupuję na facebooku oraz drogą mailową nadesłać poprawne odpowiedzi na pytania i mieć trochę szczęścia w losowaniu.

 Pytania:

1)Jak ma na imię ojciec Talithy?

2) Jaka nazwę noszą magiczne drzewa w Królestwie Nashiry?

 

Na odpowiedzi czekamy do 7 listopada pod adresem   czytam.kupuje@gmail.com – w temacie maila wpisujcie Licia Troisi

Aktualizacja, ksiazka wędruje do:

Hanna Piecychna, Katarzyna Ziejewska, Marta Opulska

Gratulujemy!:)