Wygraj Amore i amaretti. Opowieści o miłości i jedzeniu w Toskanii

Wraz z wydawnictwem Bellona przygotowaliśmy dla Was konkurs, w którym do wygrania są trzy egzemplarze „Amore i amaretti. Opowieści o miłości i jedzeniu w Toskanii”.

Toskania to kraina czarów. Chodzi o czar powabnego krajobrazu, szacownych zabytków i pełnych temperamentu ludzi. Cywilizacja rozwija się tu od czasów antycznych, ale najwspanialsze zabytki Florencji, Sieny czy Pizy pochodzą z czasów Renesansu.

Mimo tylu lat intensywnego rozwoju człowiek nie zepsuł cudownego, naturalnego pejzażu tej ziemi, pełnego malowniczych pagórków. Wzbogacił go tylko o doskonale komponujące się z krajobrazem winnice. Bo wino (Chianti!!!) to również symbol krainy. Podobnie jak smakowite potrawy kuchni włoskiej. Wiele przepisów na tradycyjne dania włoskie i typowo toskańskie znajdziecie Państwo na kartach publikacji.

Toskania od wieków jest celem pielgrzymek zakochanych w niej podróżników. Oczarowała także autorkę tej książki. A tytułowe amaretti to urocza gra słów. Chodzi zarówno o miłostki, jak też typowe toskańskie ciasteczka.


Aby wystartować w konkursie, musicie być fanami Czytam – Kupuję na Facebooku oraz drogą mailową nadesłać poprawne odpowiedzi na pytania i mieć trochę szczęścia w losowaniu.

Pytania:

1. Jakie miasto jest stolicą Toskanii?
2. Od czego pochodzi nazwa wina Chianti?
3. Z ilu prowincji składa się Toskania?

Na odpowiedzi czekamy do 8 czerwca pod adresem czytam.kupuje@gmail.com – w temacie maila wpisujcie Toskania.

Aktualizacja!!!

Książki wędrują do:

Małgorzata Kania

Grzegorz Dąbrowski

Martyna Lejman