Wygraj Historię Burdeli

Wraz z wydawnictwem Bellona przygotowaliśmy dla Was konkurs, w którym do wygrania są trzy egzemplarzeHistorii burdeli”, której autorką jest Monica Garcia Massague.

Burdel, kolorowy domek, łaźnia, klasztor, szkoła dla panienek, dom rozpusty, dom o złej sławie, dom diabła, dom zuchwały, dom tolerancji, dom publiczny, zamtuz, dom radości, dom dziwek, dom stręczycielstwa, lupanar, dom rozkoszy, dom prostytucji, dom schadzek, dom złego prowadzenia się, to tylko niektóre z wielu nazw odnoszących się do tego samego miejsca.

Nie wdając się w moralne osądy, spisana została w tej publikacji historia instytucji, która przetrwała tysiąclecia, zmieniając się i przybierając inny status w zależności od epoki. Pomimo to zawsze zachowywała formę uzależnioną od świadczonych przez nią usług.

Historia burdeli nie jest historią prostytucji. Najstarszy zawód świata wykonywany był wewnątrz i poza murami domu publicznego. Oczywiście dzieje płatnego seksu toczą się równolegle z historią tych małych przedsiębiorstw, które powstały w świątyniach i rozmnożyły się pod ochroną władzy (każdego rodzaju) w granicach społecznej tolerancji. Jednakże burdele mają własne dzieje, które ukazują społeczne zwyczaje, socjologiczne osobliwości, a nawet alternatywny kodeks wartości etycznych.

Aby wystartować w konkursie, musicie być fanami Czytam – Kupuję na Facebooku oraz drogą mailową nadesłać poprawne odpowiedzi na pytania i mieć trochę szczęścia w losowaniu.

Pytania:

1. Jak nazywane są dzielnice, w których znajdują się liczne agencje towarzyskie, często w towarzystwie sex shopów, kin etc.?
2. Jak nazywa się pochodząca z mezopotamskiej mitologii bogini wojny i miłości?
3. Jak nazywały się kapłanki Astarte (zwanej też Asztarte) oddające się prostytucji sakralnej?

Na odpowiedzi czekamy do 30 maja pod adresem czytam.kupuje@gmail.com – w temacie maila wpisujcie HISTORIA.

Aktualizacja:

Książki wędrują do: Barbara Radzikowska, Magdalena Kuczkowska, Piotr Krakowian.

GRATULUJEMY;)