Wygraj Mundial`74!

Wraz z Wydawnictwem Olesiejuk przygotowaliśmy dla Was konkurs, w którym do wygrania są trzy egzemplarze książki Karoliny Apiecionek „Mundial`74”.

Ta reprezentacja na pokolenia napełniła dumą serca polskich kibiców. Emocje, wyniki, nazwiska tych piłkarzy były przekazywane przez ojców synom i córkom nieprzerwanie od pamiętnego 1974 roku. Ale jak ta niesamowita historia wyglądała od wewnątrz?

Młoda dziennikarka, Karolina Apiecionek, postanowiła odtworzyć atmosferę tamtego mundialu. We wspomnieniach piłkarzy – bohaterów narodowych – przedstawia historię zakulisową. Piękną i barwną. W książce wypowiadają się m.in. Jerzy Gorgoń, Lesław Ćmikiewicz, Andrzej Strejlau, Jan Tomaszewski…

Kto i dlaczego zamalowywał paski na butach Adidasa?

Za co Jacek Gmoch obraził się na Andrzeja Strejlaua na zgrupowaniu w Zakopanem?

Kto uczył Jerzego Gorgonia śpiewać, a kucharzy z Murrhardt gotować?

Z kim Antoni Szymanowski szalał po polskich drogach nowiutkim BMW?

Co spowodowało, że doktor Garlicki w jedną noc stracił prawie 4 kg wagi?

Na te i inne pytania znajdziecie odpowiedź w niezwykłej, pełnej anegdot opowieści 29. osób o „piłkarskim kopciuszku” zza żelaznej kurtyny, który w 1974 roku podbił futbolowy świat. Dzięki „Dogrywce” ponownie poczujecie dumę oraz niezapomniany smak zwycięstwa nad największymi piłkarskimi potęgami. Lepszej rozgrzewki przed nadchodzącym EURO 2012 nie można sobie wymarzyć!

Aby wygrać, trzeba być fanem Czytam – Kupuję na Facebooku oraz poprawnie odpowiedzieć na trzy pytania drogą mailową… a także mieć trochę szczęścia w losowaniu.

Pytania:

1. Kto został królem strzelców na Mundialu w 1974 roku?
2.
Ile razy Polska zajęła trzecie miejsce w mistrzostwach świata w piłce nożnej?
3.
Gdzie odbędzie się Mundial w 2022 roku?

Konkurs potrwa do 28 maja 2012 do godziny 23:59. Prawidłowe odpowiedzi należy nadsyłać na maila: czytam.kupuje@gmail.com w tytule wpisując Mundial

Gratulujemy! Mundial`74 wędruje do:

Barbara Radzikowska, Piotr Niewczas oraz Henryk J. Giecko.