Wygraj nową książkę Alice Munro!

NAJNOWSZA KSIĄŻKA ALICE MUNRO - LAUREATKI NAGRODY NOBLA 2013 do wygrania!


MunroJawneTajemnice

Wraz z wydawnictwem W.A.B. zapraszamy do konkursu w którym do wygrania jest DZIESIĘĆ EGZEMPLARZY najnowszej książki Alice Munro - Jawne Tajemnice.

 Osiem historii, w których poezja miesza się z prozą codzienności w rytmie życia małego kanadyjskiego miasteczka Carstairs. Ten klimat trwania z daleka od świata tworzy wspaniałe tło dla opowiadań, w których plotka staje się niekiedy ważniejsza niż prawdziwe wydarzenia. Bibliotekarka zakochana w rannym żołnierzu, panna młoda, która opuszcza swój dom, by odnaleźć szczęście na drugim końcu świata, zdradzona żona odzyskująca spokój w zwodzeniu męża czy kobieta, która z powodu oszustw już nigdy nie powie prawdy – wszystko to rozgrywa się na granicy fikcji i rzeczywistości. Wszystkie one powracają, zakochane, samotne, niezależne i bezradne, by opowiedzieć światu o swoich tajemnicach.

Czytaj więcej...

Konkurs z wydawnictwem Literackim

literackieksiazki

Do wygrania pięć wyjatkowych mini pakietów od wydawnictwa Literackiego!

W skład pakietu wchodzi Wszechświat kontra Alex Woods oraz Ciemna strona

Czytaj więcej...

Kwietniowo konkursowo

kwieciensk1

Zapraszamy do kwietniowego konkursu z wydawnictwem Świat Książki, do wygrania są TRZY PAKIETY książkowe od wydawnictwa Świat Książki.

W skład jednego pakietu wchodzą następujące tytuły:

Zakazana - Anouk Markovits
Tribur - Karl Taro Greenfield
Nemezis - Peter Evans
Pożegnanie dla początkujących - Anne Tyler

Czytaj więcej...

Wiosenny konkurs z Księgarniami Świat Książki

ksk

Zapraszamy wraz z Księgarniami Świat Książki do wiosennego konkursu, do wygrania trzy zestawy książek, w skład jednego zestawu wchodzą książki Rzeki Londynu, Wystrzałowa Dziewiątka oraz Wszystko zostaje w rodzinie.

Czytaj więcej...

Wiosenny konkurs

Zapraszamy do udziału w wiosennym konkursie, do wygrania pięć różnych pakietów książkowych!

konkursnowe2

Czytaj więcej...

Złodziej wrót - nowa powieść Orsona Scotta Carda

card

Z okazji premiery Złodzieja Wrót mamy dla Was do wygrania 5 zestawów Zaginione wrota - Złodziej wrót.

„Złodziej Wrót” to druga, po „Zaginionych Wrotach”, część nowej serii młodzieżowej autora kultowej „Gry Endera”.

Orson Scott Card przedstawia niezwykłą współczesną baśń o klanie magów, przebywających na wygnaniu w naszym świecie, którzy żyją w stanie rozejmu z innymi klanami, do czasu gdy narodziny Danny’ego Northa rozniecają na nowo płomień wojny. Danny North jest magiem wrót, pierwszym od tysiąca lat, i może pootwierać zamki, które bronią dostępu do ich wspólnej ojczyzny, świata Westil.

To, że Danny North jest najpotężniejszym magiem na Ziemi i Westilu, wcale nie ułatwia mu życia w szkole średniej. Spontanicznie czynione przez niego cuda tylko utrudniają ukrywanie się przed Rodzinami, które chcą albo nim zawładnąć, albo go zabić. Danny wie, że gotowe są wykorzystać przeciwko niemu jego przyjaciół. I zaczyna podejrzewać, że popełnił wielki błąd, posługując się zniewoloną mocą dawno nieżyjących magów do stworzenia Wielkich Wrót.

Czytaj więcej...

Wygraj książkę Stephena Hawkinga!

hawking

Zapraszamy do konkursu z wydawnictwem W.A.B.! do wygrania "Stephen Hawking - Moja krótka historia"

Czytaj więcej...

Wygraj Red rising. Złota krew

600

Do wygrania jest 10 egzemplarzy powieści RED RISING - Złota Krew od wydawnictwa Drageus.

Darrow jest zwykłym górnikiem w kolonii na Marsie. No, może nie takim zwykłym, bo wykonuje niebezpieczną pracę Helldivera. Jednak należy do najniższej kasty.W dodatku nie ma ambicji, żeby przebić się wyżej, zresztą w jego świecie to zwyczajnie niemożliwe. Człowiek rodzi się i umiera dokładnie w tym samym miejscu, w tym samym układzie. Lecz nagle w życiu Darrowa zdarza się coś, co sprawia, że wszystko staje na głowie, a niemożliwe staje się możliwe. Nieszczęście może człowieka przytłoczyć, ale może też zeń wydobyć niesamowitą energię. Dopiero kiedy chłopak wyrywa się z ciasnych ograniczeń kolonii, zaczyna dostrzegać, jak funkcjonuje świat, w którym przyszło mu żyć. W dodatku może w tym świecie zostać bogiem… a właściwie jednym z bogów. Jednak aby to osiągnąć, musi walczyć, zapomnieć w dużej mierze, kim był przedtem.

Czytaj więcej...

Wygraj pakiet książek Jacka Piekary

piekarakonkurs

Z okazji premiery książki Głód i pragnienie do wygrania są dwa pakiety książek Jacka Piekary z serii Ja, Inkwizytor!

Czytaj więcej...

Do wygrania GRA ENDERA

graendera

Do wygrania 10 egzemplarzy kultowej książki Orsona Scotta Carda - GRA ENDERA.

Wobec śmiertelnego zagrożenia nadciągającego z kosmosu Ziemia przygotowuje swoją broń ostatniej nadziei. Jest nią chłopiec, w którym odkryto zalążki niezwykłego geniuszu wojskowego. Czas nagli, a przyszłość dwóch cywilizacji spoczywa w rękach dziecka...

Czytaj więcej...